Koostöö Väikese Päikesega

Väikese Päikese Kesklinna lasteklubi (Tuukri 11, Tallinna Ülikooli taga) eestvedajatega on kokku lepitud, et alates 26.10.2016 toimub kaheksal kolmapäeval vahemikus 19:00 – 21:00 kõigile lastevanematele ja teistele huvilistele kursus „Teadlik rahunemine ja keskendumine“. Et teadlikumalt rahuneda ja koondada tähelepanu enne olulist ettekannet, koosolekut, eksamit, võistlust või nende ajal ja järel, väsimuse korral lühikese aja jooksul välja puhata, enda ellu meelerahu ja heaolu lisada.

Üks ema oli juba mõnda aega oma 5-aastase tütrega hingamise harjutust teinud. Ühel päeval, kui ema seisis trepil, märkas ta kaugemal aias tütart, kes ärevalt kätega vehkis. Ema sai aru, et tütar püüab mesilast eemale peletada ja on juba üsna ähmi täis. Ta hõikas tütrele: „Hinga!“ Tütar hakkas hingamise harjutust tegema. Nii tüdruk kui mesilane rahunesid. Siin loos vajas tüdruk veel harjutuse meelde tuletamist. Eesmärgiks võiks olla, et nii emal kui tütrel on just siis, kui on vaja, sobiv harjutus nagu taskust võtta.

Kursuse kaheksa kohtumise jooksul treenime oma rahunemise ja keskendumise oskust. Vaimne treening võib muuta ajuaktiivsuse mustreid nii, et tugevnevad empaatia, kaastunne, optimism ja heaolutunne, väheneb pingeseisundist tulenev sagedane meeleolu langus, väsimus, unetus või unisus, ärevus. Lisaks leiad asjakohast lugemist Meistrite Kooli veebilehe artiklitest „Sisemine kriitik“ ning „Teadlik rahunemine ja keskendumine“.

Rahunemist ja keskendumist toetavat kursust viib läbi pikaaegne õpetaja ja 7. taseme täiskasvanute koolitaja Marika Ivandi: „Uurin ja praktiseerin juba mõnda aega intuitiivpedagoogika keskendumis- ning kohaloluharjutusi, mis on põhiliselt seotud liikumise ja mänguga. Viimastel aastatel olen täiendanud end meelerahu ja tähelepanu (Vaikuseminutite) ning paarisuhte koolitajaks. Minu teekonda toetavad joogaliku teadliku muutuse kunsti teadmised, krija hatha jooga tunnid (“kriya” tähendab “täieliku teadvelolekuga tehtud tegu”) ja Gaia Akadeemia 21. sajandi terviklikku eluviisi käsitlevad õpingud, elan võimalikult palju iseenda ja loodusega kooskõlas. Minu ülesanne on aidata osalejatel jõuda selleni, kes nad sügaval sisimas juba nagunii on ja mida ehk juba teavad, et tuua neis esile see sisemine sügavus, mis toob rahulolu.“

Parim aeg kursusele registreerumiseks on hiljemalt 19.10.2016 meiliaadressi marika@meistritekool.ee kaudu, lisainfot saab numbril 5124183.

Kursusetasu 180€ sisaldab kaheksat kohtumist. Kursusetasu palume kanda Meistrite Kool OÜ kontole EE947700771000831896 hiljemalt 19.10.2016, selgitusse  märkige „Teadlik rahunemine ja keskendumine, 26.10.2016“. Grupi suurus on soovitavalt 12 osalejat.