TÄHTAEG LÄHENEB! Õpetajakutse taotlemiseks eneseanalüüsi koostamine ONLINE – 27.12.2021, 12.01 ja 26.01.2022

Õpetaja kvalifikatsiooninõuded on magistrikraad ja õpetajakutse. Eneseanalüüsi koostamine õpetajakutse taotlemiseks on õpetaja kutsestandardis toodud kompetentse üheskoos läbi arutades ja lahti mõtestades mitmekordselt lihtsam ja tulemuslikum.

Kui õpetaja või õppealajuhataja ei oma Õpetajate Liidu või ülikoolide poolt viimastel aastatel (2015 ja hiljem) väljastatud õpetajakutset, siis ei vasta ta nõutud kvalifikatsioonile ja tuleb õpetajakutse taotlemine ette võtta. Järgmine taotluse esitamise tähtaeg on peagi ukse ees – 05.02.2022!

Meistrite Kool kutsub õpetajaid ja õppealajuhatajaid, kes soovivad õpetaja või vanemõpetaja kutset (7. tase) taotleda, praktilisele Zoomi keskkonnas toimuvale kolme kohtumisega koolitusele “Õpetajakutse taotlemiseks eneseanalüüsi koostamine”:

1. kohtumine – esmaspäeval, 27. detsembril kell 14:00 – 15:30 ja 16:00 – 17:30 Zoomi keskkonnas, esimese kohtumise eesmärgiks on mõtestada lahti õpetaja arengumapi ehk portfoolio eesmärk ja sisu ning alustada eneseanalüüsi koostamisega;

2. kohtumine – kolmapäeval, 12. jaanuaril kell 15:30 – 17:00 ja 17:30 – 19:00 Zoomi keskkonnas, teise kohtumise eesmärgiks on tekkinud küsimuste-vastuste ülevaatamine ning eneseanalüüsi koostamisega jätkamine, fookuses on kohustuslikud kompetentsid;

3. kohtumine – kolmapäeval, 26. jaanuaril kell 15:30 – 17:00 ja 17:30 – 19:00 Zoomi keskkonnas, kolmanda kohtumise eesmärgiks on tekkinud küsimuste-vastuste ülevaatamine ning eneseanalüüsi koostamisega jätkamine, sel korral on peamine tähelepanu valitavatel kompetentsidel ja nende analüüsil.

P.S. Koolitust saab ka kooli tellida.

Osaleja tagasiside:

Tahan sind veel tänada asjaliku koolituse eest, nüüd on kutsetunnistuse 7. tase koos digipedagoogikaga olemas. Omapäi ei oleks sellega hakkama saanud, sest nii palju on nüansse, mille peale ise ei tulegi. Mõtled küll, et on konkreetsed punktid ees, muudkui aga kirjuta, aga aru saad alles siis, kui need lahti räägitakse. (Krista Põllula, Väätsa Põhikool)

Praktilise koolituse jooksul osalejad:

• mõtestavad lahti õpetaja arengumapi ehk portfoolio eesmärgi ja sisu
  • hindavad ning analüüsivad õpetaja kompetentse
  • kolme kohtumise jooksul ja vahepeal kirjutavad suurema osa eneseanalüüsist nõuannete ja toetuse saatel valmis.

Koolituse õppekava on leitav siit – .

Koolituse korraldus

Enne kohtumist saavad osalejad Zoomi lingi. Koolituse jooksul antakse järjepidevalt nõu ja toetust.

Koolitaja on aastaid õpetajaid ja koolijuhte koolitanud, toetudes oma tööle nii Mehikoorma, Keila, Lilleoru kui Mooste koolis. Õpetaja ja vanemõpetaja kutset on ta taotlenud mitu korda, täiskasvanute koolitaja kutse taotlemise kogemus pärineb oktoobrist 2019, kui ta taastõendas oma koolitaja 7. taset.

Kolmest kohtumisest koosnev koolitus maksab kokku 149€. Kooli tellides sõltub hind koolituspäevade arvust ja transpordikuludest. Hea on kirjutada aadressile marika@meistritekool.ee või helistada 512 4183.

Registreerimine ja lisainfo: Marika Aalja – 512 4183, või Meistrite Kooli veebilehe kaudu.

P.S. Kui tead kedagi, kellele selline praktiline koolitus huvi võiks pakkuda, siis infot võib jagada!