Uue kooli visioon

Rocca al Mare Koolis toimunud konverentsil „Miks kool?“ käsitlesid esinejad kooli ja haridust puudutavaid miks-küsimusi nii laias maailmas kui Eestis ning olulisi miks-küsimusi, mis ootavad vastuseid või mida polegi osatud ehk veel küsida. Küsimused ulatusid Sir Ken Robinsoni esitatutest kuni Rocca al Mare Kooli õpilaste, õpetajate ja vanemate küsimusteni välja.

12 aasta jooksul veedab õpilane koolis 1 000 000 minutit. Mis õigustaks seda 1 000 000 minutit? Millised olid õpetajate endi kõige meeldejäävamad elamused kooli ajast? Millal õpib õpetaja ise kõige paremini? Kas kool võiks olla selleks, et erinevaid ja uusi rolle ning identiteeti kogeda, ollagi ühel päeval arhitekt, ajakirjanik, teadlane … ?

Ja miks õpivad koolis ainult lapsed? Miks mitte täiskasvanud? Indiviidi suutlikkus muutuste keskel oma elu ehk ise enda huvitavat filmi monteerida  on  erinev. Mõned on valmis kogu aeg õppima. Samas on neid, kes on muutunud apaatseks ja suudavad veel ainult naudingute nimel elust rõõmu tunda.

Enamus konverentsil kõlanud mõtteid haakuvad üllatuslikult hästi Rita Laube raamatus „Loomulik õppimine toetudes uudishimule ja huvile“ toodud teemadega. Rita Laube visioon uuest koolist ongi kogukonnakeskus igas vanuses õppijatele, kus uurimine, otsimine, avastamine lähtub õppija tõelisest ja kõikehaaravast huvist. Raamatut saab tellida aadressil marika@meistritekool.ee.

 

Share Button