Projektid

Projekt: Freiberg Haus ja Mehikoorma turismikaardile
Projekti elluviija: Meistrite Kool OÜ
Projekti rahastaja:

Tartu Arendusselts

Projekti lühikokkuvõte: Arendada välja omanäoline ja hubane turismi-, heaolu- ning täiendõppekeskus Järve 8 kinnistul (Freiberg Haus) Mehikoormas.

Projekti eesmärk: Rekonstrueerida ja kaasajastada endine Vabamäe talu, mis rajati perekond Freiberg poolt enne II maailmasõda asukohaga Mehikoorma südames otse Lämmijärve kaldal. Kujundada Freiberg Hausist piirkonna oluline turismiinfo punkt, olla avatud ning siira ja lahke meelsusega külaliste teejuht, pakkuda toitlustus- ja majutusteenust ning korraldada piirkonna eripärast tulenevaid sündmuseid.

Projekti mõju: Projekt vastab otseselt meetmespetsiifilisele eesmärgile ja aitab otseselt kaasa TAS strateegilise valdkonna arendamisele: kohalikul eripäral (Freiberg Haus) ja ressursil. Projektiga aidatakse kaasa nutika ja spetsialiseerunud turismiettevõtluse arendamisele TAS piirkonnas.

Projekti tulemus: Loodud on Freiberg Haus heaolukeskuse baasväärtused. Freiberg Haus pakub majutust ja toitlustusteenust, kaugtöökohti koos lisanduvate eristuvate töötubade ja ringreisidega loodusesse. Ruumid on rekonstrueeritud, ruumikasutus efektiivistatud ning optimeeritud. Kinnistu on kujundatud kaasaegselt loodussõbralikuks ja inimese heaolu toetavaks keskkonnaks.