Õpetaja arengumapi ehk portfoolio praktikum – 18.08.2020 (+18.09.2020)

Kui Sa ise või mõni Su kooli õpetaja ei vasta nõutud kvalifikatsiooninõuetele, siis on aeg õpetajakutset taotlema asuda – järgmine taotlemise tähtaeg 05.10.2020 on lähenemas!

25.01.2019 jõustunud ütleb, et põhikooli ja gümnaasiumi õpetaja kvalifikatsiooninõuded on magistrikraad või sellele vastav kvalifikatsioon ja õpetajakutse. Õpetajakutse taotlemiseks saab dokumente esitada ainult kaks korda aastas: 05.02 ja 05.10.

Meistrite Kool kutsub õpetajaid, kes soovivad õpetaja kutset (7. tase) taotleda,

 • 18. augustil koolitusele „Õpetaja arengumapi ehk portfoolio praktikum“. Ühe koolituspäeva eesmärgiks on mõtestada lahti õpetaja arengumapi ehk portfoolio eesmärk ja sisu ning alustada eneseanalüüsi koostamisega.
 • 18. augustil ja 18. septembril koolitusele „Õpetaja arengumapi ehk portfoolio praktikum“. Kahe koolituspäeva eesmärgiks on mõtestada lahti õpetaja arengumapi ehk portfoolio eesmärk ja sisu ning eneseanalüüs suures osas nõustamise ning toetuse saatel valmis kirjutada.

P.S. Koolitust saab ka kooli tellida.

Praktilise koolituse jooksul osalejad:

 • mõtestavad lahti õpetaja arengumapi ehk portfoolio eesmärgi ja sisu
 • hindavad ning analüüsivad õpetaja kompetentse
 • alustavad õpetaja eneseanalüüsi koostamisega
 • (kahepäevase koolituse jooksul) kirjutavad suurema osa eneseanalüüsist nõuannete ja toetuse saatel valmis.

Osaleja tagasiside: Tahan sind veel tänada asjaliku koolituse eest, nüüd on kutsetunnistuse 7. tase koos digipedagoogikaga olemas. Omapäi ei oleks sellega hakkama saanud, sest nii palju on nüansse, mille peale ise ei tulegi. Mõtled küll, et on konkreetsed punktid ees, muudkui aga kirjuta, aga aru saad alles siis, kui need lahti räägitakse. (Krista Põllula, Väätsa Põhikool)

Koolitaja Marika Ivandi on aastaid õpetajaid ja koolijuhte koolitanud, toetudes oma tööle nii Mehikoorma, Keila kui Lilleoru koolis. Vanemõpetaja kutset on ta taotlenud mitu korda, viimane kutse taotlemise kogemus pärineb oktoobrist 2019, kui ta taastõendas oma koolitaja 7. taset.

Koolitus toimub unikaalses inimese teadlikku ja terviklikku arengut toetavas Lilleoru õppekeskuses (Rae vald, Aruvalla küla, 6 km Vaidast Pikavere suunas), kus peamisteks tegevusteks on inimese andeid avavate, soovitud muutusi ning eluviisi jätkusuutlikkust toetavate koolituste korraldamine. Samas hoones tegutseb alates septembrist 2018 ka Lilleoru Põhikool. Asukoha ja transpordi kohta on rohkem teavet .

Teisipäev, 18. august

09:30 – 10:00 saabumine

10:00 – 12:00 õpetaja arengumapi ehk portfoolio eesmärk ja sisu

12:00 – 13:00 lõunasöök (koos ringkäiguga huvi korral)

13:00 – 14:30 õpetaja kompetentsid lähtuvalt kutsestandardist, eneseanalüüs

14:30 – 15:00 tee- ja kohvipaus

15:00 – 16:00 eneseanalüüsi koostamisega alustamine (vajalik isiklik sülearvuti)

Teisipäev, 18. august ja reede, 18. september

Esimesel koolituspäeval (18.08) on kõik koos, teisel koolituspäeval (18.09) jätkavad huvilised sama ajakava alusel praktilist eneseanalüüsi koostamist peale vahepeal tekkinud küsimustele vastamist. Kohapeal antakse järjepidevalt nõu ja toetust.

Koolituse õppekava on leitav siit – .

Ühepäevane koolitus koos toitlustusega maksab 19. juunini 149€, alates 20. juunist 169€. Kahepäevane koolitus koos toitlustusega maksab 19. juunini 229€, alates 20. juunist 249€. Kooli tellides sõltub hind koolituspäevade arvust ja transpordikuludest. Hea on kirjutada aadressile marika@meistritekool.ee või helistada 512 4183.

Registreerimine ja lisainfo: Marika Ivandi – 512 4183, või Meistrite Kooli .

P.S. Kui tead kedagi, kellele selline praktiline koolitus huvi võiks pakkuda, siis infot võib jagada!

  Registreeru koolitusele!

  *Nimi (kontaktisik, kellega saame ühendust võtta)

  *E-post

  Organisatsioon (asutus, keda registreeruja esindab)

  Koolituse nimi, millele registreerute

  Lisainfo

  Share Button