Vaikus minus endas

IMG_0077Eile ma olin tark. Seepärast tahtsin muuta maailma. Täna ma olen arukas. Seepärast muudan ma iseennast (India vaimne õpetaja Sri Chinmoy)

Imelises ja hardas jõuluajas vajame rohkem rahu ja vaikust, aega iseendaga ja tõepoolest kehtib vanarahva tarkus, et rääkimine on hõbe ning vaikimine kuld. Vaikust ja rahu iseendasse lastes ning silmaga nähtavale igapäevasele elule pausi tehes, saame sügavama kontakti oma tõelise olemusega, oma tunnete, mõtete ja taipamistega. Me märkame meis ja meie ümber toimuvat.

Me istuksime nagu mäetipus ja jälgiksime mõttepilvi, mis aina tulevad ja lähevad, vahel kiiremini ja vahel aeglasemalt. Milline imeline tunne on suuta oma mõttepilvi kõrvalt jälgida, lastes ennast neist mitte kaasa haarata ja oma mõttepilvedel oma elu mitte juhtida. Olla lihtsalt kõrvalt jälgija. Õppides ühel hetkel ennast segavatest mõtetest ja ka emotsioonidest vabastama, saabub aina enam vaikust minusse endasse. Vaikust ja heaolu igas hetkes.

Vaikuses ja rahus taipame, mida me ise ja ehk ka keegi meie kallitest inimestest vajab, seisame rohkem oma vajaduste rahuldamise eest ja oleme valmis teiste vajadusi aktsepteerima. Kui me vajame rohkem puhkust, siis teeme kõik selleks, et meil jääks rohkem aega puhkamiseks. Ka vabastame end segavatest emotsioonidest ja mõtetest, et saaksime tõepoolest puhata. Üks tuttav pani oma kallite inimeste nimekirja arvutiekraanile, et ta iga kord arvutit avades seda nimekirja märkaks ja kalleid inimesi ei unustaks meeles pidada, neile kaarte või kirju saata, külastada.

Me märkame, kuivõrd imelised on igapäevased lihtsad hetked. Päikesepaiste … ,lumesadu …, küünlaleek …, elav tuli pliidi all või kaminas …, lapse ehe rõõm päkapiku toodut käes hoides …, meie koju tulles alati rõõmustav koer … . Kuidas küll suuta igapäevaste lihtsate hetkede imelisust rohkem märgata ja mitte otsida pidevalt midagi erilist?

Ja ühtlasi jõuame tõdemuseni, kuivõrd mõttetu on püüda kedagi teist muuta, veenda milleski, õpetada. Eelkõige meie enda sügav eeskuju võib mõjuda. Kui meid häirib kellegi suhtlemine või tegutsemine, siis see on meie emotsioon või mõte, millega tuleb meil endil töötada, sest meie jaoks on tema suhtlemine ja tegutsemine probleem. Temal ei pruugi probleemi olla.

Täna olen ma arukas, austan ja armastan ennast just sellisena nagu ma olen ja muudan vajadusel ainult iseennast, sest ma tean, et ma ei saa teisi muuta. Muutuste käigus olen enda vastu hell ja armastav.

Meistrite Kooli pere tänab Teid südamest kõikide imeliste koostööhetkede eest meie jaoks märgilise tähtsusega aastal 2015, mil oleme nii igaühe enda teadlikkuse kasvus kui kogu tegevuse kvaliteedis teinud jõudsaid samme edasi!

Ma leian vaikse keha asendi, sulen silmad ja loetlen sõrmede abil kokku tänutundest pakatavaid tänaseid pisisündmusi: 1 – 2 – 3 – 4 – 5 – 6 – 7 – 8 – 9 – 10 ja neid on veel.

 

Imelist jõuluootust!

Marika Ivandi

Meistrite Kool OÜ koolitaja-konsultant

Share Button