Õpetaja arengumapi ehk portfoolio praktikum – 17.01.2020 (+31.01.2020)

Kui sa soovid ise ja su kooli õpetajad vastata nõutud kvalifikatsiooninõuetele, siis on aeg õpetajakutset taotlema asuda. 25.01.2019 jõustunud ütleb, et põhikooli ja gümnaasiumi õpetaja kvalifikatsiooninõuded on magistrikraad või sellele vastav kvalifikatsioon ja õpetajakutse. Õpetajakutse taotlemiseks saab dokumente esitada kaks korda aastas: 05.02 ja 05.10, aluseks on uus õpetaja kutsestandard, mis hakkab kehtima 01.01.2020.

Meistrite Kool kutsub õpetajaid, kes soovivad õpetaja kutset (7. tase) taotleda,

• 17. jaanuaril koolitusele „Õpetaja arengumapi ehk portfoolio praktikum“. Ühe koolituspäeva eesmärgiks on mõtestada lahti õpetaja arengumapi ehk portfoolio eesmärk ja sisu ning alustada eneseanalüüsi koostamisega.
  • 17. ja 31. jaanuaril koolitusele „Õpetaja arengumapi ehk portfoolio praktikum“. Kahe koolituspäeva eesmärgiks on mõtestada lahti õpetaja arengumapi ehk portfoolio eesmärk ja sisu ning eneseanalüüs suures osas nõustamise ning toetuse saatel valmis kirjutada.

P.S. Koolitust saab ka kooli tellida.

Praktilise koolituse jooksul osalejad:

• mõtestavad lahti õpetaja arengumapi ehk portfoolio eesmärgi ja sisu
  • hindavad ning analüüsivad õpetaja kompetentse
  • alustavad õpetaja eneseanalüüsi koostamisega
  • (kahepäevase koolituse jooksul) kirjutavad suurema osa eneseanalüüsist nõuannete ja toetuse saatel valmis.

Koolitaja on aastaid õpetajaid ja koolijuhte koolitanud, toetudes oma tööle nii Mehikoorma Põhikoolis, Keila Koolis kui Lilleoru Põhikoolis. Oma vanemõpetaja kutset on ta taotlenud mitu korda, viimane kutse taotlemise kogemus pärineb oktoobrist 2019, kui ta taastõendas oma koolitaja 7. taset.

Koolitus toimub unikaalses inimese teadlikku ja terviklikku arengut toetavas Lilleoru õppekeskuses (Rae vald, Aruvalla küla, 6 km Vaidast Pikavere suunas), kus peamisteks tegevusteks on inimese andeid avavate, soovitud muutusi ning eluviisi jätkusuutlikkust toetavate koolituste korraldamine. Samas hoones tegutseb alates septembrist 2018 ka Lilleoru Põhikool.

Reede, 17. jaanuar

10:30 – 11:00 saabumine

11:00 – 12:30 õpetaja arengumapi ehk portfoolio eesmärk ja sisu

12:30 – 13:30 lõunasöök (koos ringkäiguga)

13:30 – 15:00 õpetaja kompetentsid lähtuvalt kutsestandardist, eneseanalüüs

15:00 – 15:30 tee- ja kohvipaus

15:30 – 17:00 praktiline eneseanalüüsi koostamisega alustamine (vajalik isiklik sülearvuti)

Reede, 17. jaanuar ja 31. jaanuar

Esimesel koolituspäeval (17.01) on kõik koos, 31. jaanuaril jätkavad huvilised sama ajakava alusel praktilist eneseanalüüsi koostamist peale vahepeal tekkinud küsimustele vastamist. Kohapeal antakse järjepidevalt nõu ja toetust.

Koolituse õppekava on leitav siit – Õpetaja arengumapi ehk portfoolio praktikum 106:2019

Ühepäevane koolitus koos toitlustusega maksab 9. jaanuarini 125€+km, alates 10. jaanuarist 145€+km. Kahepäevane koolitus koos toitlustusega maksab 9. jaanuarini 195€+km, alates 10. jaanuarist 215€+km. Kooli tellides sõltub hind koolituspäevade arvust ja transpordikuludest. Hea on kirjutada aadressile marika@meistritekool.ee või helistada 512 4183.

Asukoha ja transpordi kohta on rohkem teavet .

Lisainfo: Marika Ivandi – 512 4183, .

P.S. Kui tead kedagi, kellele selline praktiline koolitus huvi võiks pakkuda, siis infot võib jagada!