Teadliku Muutuse Kunsti kursus 9.-12. klassi noortele Tallinna Vanalinnas

Teadliku Muutuse Kunst kooli

Teadliku Muutuse Kunst kooli on Ingvar Villido poolt välja töötatud Teadliku Muutuse Kunstile (TMK) tuginev programm, mis on loodud igapäevaste tegevuste tulemuslikkuse tõstmiseks koolis ja ettetulevate olukordade paremaks lahendamiseks. Programm on innovaatiline ja loodud Eestis.

Miks just see kursus?

Tänane ühiskond on kiires muutumises, seda on tunda ka koolisüsteemis – palju on uusi väljakutseid ja ka keerukusi. Uudsetes oludes efektiivseks hakkamasaamiseks on vaja ka uusi oskusi.
Välja on töötatud erinevaid sekkumisi konfliktide, vägivalla ja muude probleemide leevendamiseks koolides, ent inimese „sisemaailma“ puudutav on nendes enamasti jäänud tahaplaanile või hoopis käsitlemata.
Samas on teada, et emotsioonidel on inimese elus ääretult suur roll − emotsioonide reguleerimise vähene oskus kahjustab sageli sihipärast tegutsemist ja ei võimalda saavutada soovitud eesmärke.
Keskkonnas, milles tänased noored tegutsevad, on toimunud olulised muutused. Helide ja piltide üleküllus nutiajastul esitab tugeva väljakutse laste mõtlemisvõimele ning võib muuta õppimisele keskendumise raskeks. Koolisüsteemis läheb vaja uusi lähenemisi, teadmisi ning oskusi, mis aitaks lastel keskenduda õppimisele ja tulla paremini toime sotsiaalsetes suhetes.

Kursuse sisu

TMK Kooli on õpilastele ja õpetajatele suunatud praktiline koolitusprogramm, mille läbimisel õpitakse tundma erinevaid „sisemaailma“ protsesse.

Koolituse läbinu oskab:

– juhtida oma tähelepanu ja hoida seda valitud teemal; paremini kasutada oma keskendumisvõimet;
– märgata emotsioone ja nende mõju igapäevaelule ja käitumisele;
– vabastada automaatselt üles kerkivaid ning elu häirivaid emotsioone;
– ära tunda kahjulikke mõttemustreid ja neid kõrvale jätta;
– efektiivselt kasutada sisemisi ressursse.

Läbi mänguliste harjutuste ja erinevate meeskondlike tegevuste omandatakse ja kinnistatakse uued teadmised inimese „sisemaailmast“. Programm annab kasulikke teadmisi, toetab heade suhete loomist koolikeskkonnas ja ka väljaspool seda, vähendab konflikte suhtlemissituatsioonides. Õpitud tehnikaid kasutades muutub tegutsemine efektiivsemaks.

Kursuste aeg:

9. – 12. klassi noored 31. jaanuar – 28. märts kl 16.00 – 17.30 Annapurna Joogastuudios (Müürivahe 31-1, Tallinna Vanalinn)
Kursuse tasu kokku 90 eur. Tasumine võimalik ühekorraga või kahes osas.
Info ja registreerumine: marika@meistritekool.ee; +372 5124183

Juhendaja Marika Ivandi on Ingvar Villido õpilane, TMK praktik, haridusprogrammi TMK Kooli meeskonnaliige ja koolitaja, Meistrite Kooli koolitaja-konsultant ning sel õppeaastal alustanud Lilleoru Põhikooli direktor.

PS! Võtke julgesti juhendajaga ühendust ka siis, kui on huvi kursuse vastu, kuid ei sobi asukoht, algusaeg või periood. Avame uusi gruppe vajaduspõhiselt, osalistelt saadud infot arvesse võttes.